החלפת מיסבים

החלפת מיסבים באופן מקצועי

מיסבים הם גלגלים קטנים שתפקידם הוא למנוע חיכוך ושחיקה של שני גורמים אשר נעים באמצעות ציר, כמו לדוגמה שני גלגלים במערכת מכנית. 

תקינותם של המיסבים 

קיימת חשיבות רבה לתקינותם של המיסבים כיוון שכאשר שומעים אותם מרעישים בעת הפעולה שלהם, הדבר מראה שהם שחוקים ויש לטפל בנושא זה על ידי החלפת מיסבים בדרך מקצועית. המיסבים אחראים על תנועתיות של גלגלים במכונות במפעל ובאמצעים מכניים נוספים. כאשר המיסבים אינם מסוגלים לבצע את התפקיד שלהם, המכונה אינה עובדת כראוי ולעיתים גם הפעילות נעצרת לחלוטין. 

החלפת מיסבים

כשמדובר במסב בצורת כדור, הוא ממוקם בין הטבעת הגדולה לטבעת הקטנה ותפקידן של כל הכדוריות הקטנות העשויות מפלדה הוא להקטין את החיכוך וכך לאפשר פעולה חלקה בקצב הנכון. ככל ששטח הפנים של הכדוריות האלו נמצא במגע מינימלי עם הטבעות, השחיקה היא קטנה.

החלפת מיסבים 

כדי לבצע החלפת מיסבים נדרש ניסיון וידע רב. רק מי שלמד זאת במסגרת קורסים שונים בתחומים שבהם הוא עוסק בהיבט הטכני או לחלופין מי שעוסק בכך זמן רב, יודע כיצד לבצע את השליפה של המיסבים הישנים, ניקוי של המקום ולאחר מכן התקנה של המיסבים החדשים. לא אחת קיימים מצבים שהמיסבים החדשים אינם זהים במאה אחוז אף על פי שנרכשו דגמים זהים, לכן נדרשת עבודה יצירתית של בעלי המקצוע אשר מבצעים את ההתאמה המקסימלית, כדי שהמיסבים יהיו מקובעים במקומם וכך הם יבצעו את העבודה במלואה. 

מקצועיות היא מילת המפתח 

כאשר יש לכם תקלה במיסבים באחת מהמכונות התעשייתיות שאתם מפעילים, קיימת חשיבות רבה שהנושא יטופל על ידי אנשי מקצוע שקיבלתם עליהם המלצות חיוביות לאור המיומנות שלהם. הפנייה לאנשי מקצוע חדשים או כאלו שלא מכירים מספיק טוב את אופן החלפת מיסבים, עלולה להיות בעייתית. לא אחת עקב חוסר הידע שלהם העובדים האלו עלולים ליצור נזקים קלים או נזקים בלתי הפיכים שיצריכו לאחר מכן טיפול בהיקף גדול יותר.

זו הסיבה שמפעלים רבים עובדים לאורך שנים רבות עם אנשי מקצוע קבועים שהם מנוסים, וזאת כיוון שהם סומכים עליהם ועל טיב העבודה שלהם. לאורך שנים הם ביצעו עבורם עבודות שונות באופן אחראי ומוצלח וכך המכונות המשיכו לעבוד עוד שנים רבות.

אבחון של התקלה 

שלב חשוב כאשר יש תקלה הוא אבחון מדויק. כשמגיע איש מקצוע הוא בוחן כמה וכמה אופציות ורק לאחר שהוא שולל אפשרויות שונות ובודק את הנושא מכל היבטיו הוא מיידע את הלקוחות מהי התקלה המדויקת ומה יש לעשות כדי לפתור אותה.

לעיתים הוא יעדכן שיש לבצע החלפת מיסבים, להחליף חלפים אחרים, או שהתקלה היא מאד חמורה ולכן אין ברירה אלא להשבית את המכונה ולרכוש מכונה אחרת. הכל תלוי במקרה הספציפי. אך ברוב המקרים כאשר מחליפים חלפים מסוימים, אפשר ליהנות מהמכונה עוד תקופה ארוכה. 

דילוג לתוכן